Drtiče větví

Cena
Od: Od:
Do: Do:
Zboží označené jako
Výrobce

Drtič větví se postará o špinavou práci

Pořídili jste si nové nářadí a elektrická pila vám pomohla prořezat staré stromy. Práce vám rychle utekla, ale vyvstal nový problém, kam s hromadami starých větví, co se vám na zahradě objevily. Co s nimi? Pomůže drtič větví.

Drtič větví je skvělý pomocník při zpracování zahradního odpadu. Po pravidelném prořezávání a ošetřování stromů vzniká kupa větví, které je třeba určitým způsobem zlikvidovat. Řada lidí tyto větve spaluje či jiným nešetrným způsobem likviduje. O poznání jednoduší je likvidace s pomocí drtiče větví, které se postará o špinavou práci. Podobně jako jiná zahradní technika i drtič větví má dvě základní řady, které rozpoznáte podle motoru.

Máte větší množství dřeva – pomůže vám štípačka dřeva

Špalky, ale i větší větve, už dnes nemusíte manuálně štípat pomocí sekery. Výborný pomocník je štípačka dřevo, který všem, co potřebují připravit na zimu množství topného dřeva, usnadní práci. Základní dělení štípačů dřeva je na vertikální a horizontální štípačky. Vertikální štípačka dřeva je výkonnější, horizontální štípačku v pohodě uplatníte třeba na chalupě.

Odpad drtiče větví snadno zkompostujete

Drtiče větví se obvykle dodávají s elektrickým či benzínovým motorem. Navíc použitím drtiče větví získáte kvalitní kompostovaný či mulčovaný materiál. Drtiče větví vytvoří z větví a dalšího odpadu jemnou drť, kterou lze snadno zkompostovat. Pokud nechcete mulčovat, máte možnost nastavit drtič na větší štěpky, které se dají použít jako palivo do kamen či krbů. Pokud se potřebujete postarat o silnější větve, doporučujeme štěpkovače. Pokud používáte drtič větví, doporučujeme pracovat s rukavicemi i pracovními brýlemi.

Vybíráme drtič větví

I mezi touto zahradní technikou najdete více typu. Který bude pro vás ten pravý? Benzínový drtič Weibang WB SH 5007 B má dva podávací otvory. Jeden slouží ke zpracování větví až do šířky 4,5 cm, druhý pro větve menšího průměru.

To RES 2540 B Riwall patří k válcovým drtičům (má válcový drtící mechanismus, co si větve sám vtahuje). Velikost odštěpků snadno nastavíte pootočením regulačního kola. Drtič zpracuje větve do 4 cm průměru, v případě, že se nějaká vzpříčí, motor má zpětný chod.

Obr: drtič větví RES 2540 B Riwall

Drtič větví RES 2540 B Riwall

Drtič větví RES 2540 B Riwall je zase lehký štěpkovač a má dvě pojezdová kola. Takže nemusíte stěhovat dřevo k drtičce, ale drtič větví přivezete k hromadám větví. Starost nemáte ani s úklidem, drtič má velký pytel na štěpky.

S úklidem zahrady nepomůže jen drtič

Na podzim a začátkem zimy zůstanou na zahradě i spousty listí. Pokud se vám je podaří smést a shrabat na hromadu, máte vyhráno, ale jen z poloviny. Zahradní vysavač a drtič 202 MTD vám ale pomůže zahradu, chodníky, ale i terasu „vysát“. Navíc umí listí a drobné větvičky nasekat a šup s nimi do vaku.

Obr: zahradní vysavač a drtič 202 MTD s benzinovým motorem

Zahradní vysavač a drtič 202 MTD s benzinovým motorem

 

Rychlý kontakt