Vibrační desky

Cena
Od: Od:
Do: Do:
Zboží označené jako

Vibrační desky výrazně usnadňují práci

Vibrační deska náleží do kategorie hutnících strojů. Vibrační desky se používají pro hutnění zeminy či vyrovnání např. zámkové dlažby. Vibrační desky se skládají z pracovní části z ocelové desky, na které je umístěn vibrační mechanismus - tzv. budič. Pomocí vibrací se deska pohybuje a tím přenáší vibrace na hutněný materiál. Pro hutnění v úzkých prostorách se používá vibrační pěch, tzv. žába či mechanické dusadlo.

Vibrační desky a jejich dělení

Vibrační desky můžeme dle pohybu dělit na jednosměrné, umožňující pojezd vpřed, vyšší modely jsou označovány za reverzní, které zajistí plynulý pohyb dopředu i dozadu, dále desky s dálkovým ovládáním – řiditelné vibrátory či složité zařízení přemisťující se na další stroje – například rameno bagru. Na menších stavbách, úpravách cest a chodníků se používají jednosměrné vibrační desky. Tyto vibrační desky zajišťují takzvaným excentrem kruhovou vibraci. Samotný vibrátor bývá upevněn v přední části vibrační desky, které obsluha určuje patřičný směr. Vibrační deska se řídí přidáváním a ubírání plynu na přístroji.

 

Obr: vibrační deska 105 kg NTC VD 20 P B

Obr: jednosměrná vibrační deska 105 kg NTC VD 20 P B

Obousměrné, tedy reverzní vibr. desky umožňují volbu směru pohybu vpřed, či vzad. Vibrační desky jsou univerzálním pomocníkem pro hutnění zeminy, silnic či při pokládání dlažby. Vibrační desky můžete vybírat dle parametrů jako je odstředivá síla, hutnící tlak, provozní hmotnost, či možnost reverzního pohybu. Řiditelné a nesené (např. ramenem většího stavebního stroje – bagru) vibrační desky jsou poměrně vzácné. 

Výběr vibrační desky

Čím můžete začít? Třeba hmotností. Jednosměrné vibrační desky jsou jednodušší konstrukce. Mají tedy nižší hmotnost, většinou do 100 kg. Reverzní vibrační deska má komplikovanější mechanismus umožňující naklánění a tedy i směr pojezdu. Tato stavební technika je tedy výrazně těžší.

Vibrační desky vám dopravíme zdarma

Desky dodáváme vč. příslušenství, t.j. pryžové podložky pro práci se zámkovou dlažbou, přepravním podvozkem a 1 l balením motor. oleje, který je nutný pro naplnění před prvním použitím. Vibrační mechanismus - budič obsahuje olejovou náplň. K některým větším typům vibračních desek dodáváme i boční rozšíření pro zvětšení hutníci plochy. Doprava u všech vibračních desek je zdarma.

Obr: vibrační deska obousměrná 430 kg NTC VDR 63 H diesel

Obr: vibrační deska obousměrná 430 kg NTC VDR 63 H diesel

Vibrační desky mají tyto výhody:

  • odpovídající moderní a ergonomický design,
  • rukojeti odtlumí vibrace,
  • vykazují vysoký hutnící účinek
  • před zraněním vás chrání ochranný rám
  • robustní konstrukce je zárukou dlouhé služby
  • seženete k nim i volitelné příslušenství.

Rychlý kontakt