Vertikutátory benzínové a elektrické

Cena
Od: Od:
Do: Do:
Zboží označené jako

Travní frézy - provzdušňovače trávníku

Pro zdravý a hustý travní porost nestačí pouze trávník posekat. Je nutné se o něj starat – hnojit, odplevelovat a také jej občas provzdušnit. Trávník provzdušníte odstraněním starých zbytků, které jej dusí a také  „proříznutím“ vrchní části zeminy, tak aby se ke kořínkům trávy lépe dostal vzduch, voda a živiny. Dříve se provzdušování provádělo ručně pomocí hrabiček, což bylo značně namáhavé a neefektivní. Mnohem účinnější metodou, která odstraní uschlou trávu, mech a další odpad je použít travní frézu – vertikutátor, neboli provzdušňovač.

Vertikutátor elektrický

Elektrický vertikutátor (nebo i jiný) pracuje pomocí nožů (nebo dle konstrukce stroje i provzdušňovacích drátků), které se zarývají do trávníku, odstraňují nepotřebné zbytky a v půdě vytváří žlábky, kterými je přiváděn vzduch, voda a další potřebné živiny. Vertikutátor by se měl používat na jaře, před tím než trávník začne růst, a na podzim před zazimováním zahrady. Trávník by měl být před provzdušňováním posekán. Není vhodné provzdušňovat trávník brzo po dešti. Po provzdušnění trávník dosejte travním semenem. S hnojením trávníku počkejte až vzejde nová tráva.

Vertikutátor benzínový

Travní frézy (vertikutátory benzínové či elektrické) se dělí dle způsobu pohonu na benzínové a elektrické a dále dle způsobu provzdušňování na nožové frézy a frézy s výměnnou hlavou s noži a drátky  ( frézy 2v1 ). Pro občasné použití na menší zahradě postačuje elektrický vertikutátor s šířkou záběru od 30 cm, pro použití na větších plochách je vhodný vertikutátor s benzínovým motorem. Pro profesionální používání zvolte benzínový vertikutátor s robustní konstrukcí a s odolnými pracovními noži, které jsou uchyceny na čepech. Pro radu při výběru vhodného vertikutátoru na www.akcepardubice.cz nás kontaktujte telefonicky, nebo mailem.

 

 

Rychlý kontakt