Štípačka dřeva

Cena
Od: Od:
Do: Do:
Zboží označené jako

štípačka na dřevo vám usnadní práci

Dnes již není třeba manuálně štípat dřevo sekerou, práci ušetří tzv. štípačky na dřevo. Štípače na dřevo ocení především majitelé rodinných domů spalující dříví, chataři a chalupáři tak i podniky připravují na prodej topné dříví. Štípače dříví fungují na principu tlakové síly. Ta je vyvíjena na klín, který následně trhá dřevěné poleno. Obsluha štípačky na dřevo je tichá, jednoduchá a fyzicky nenáročná a bezpečná.

Štípačka dřeva má podobně jako další zahradní technika pevnou a tuhou konstrukci, takže vám vydrží v čilé službě mnoho podzimů. Tedy sezón, kdy je (před zimou) potřeba zpracování dřeva největší.

Obr: horizontální štípač dříví Scheppach HL 650

Obr: horizontální štípač dříví Scheppach HL 650

Obsluha štípače dříví je jednoduchá

Pohodlně ji zvládnou i nezkušení uživatelé. Štípače dříví se rozlišují na dva základní typy. Horizontální štípačka dřeva, která je levnější variantou, si najde uplatnění při štípání dřeva do délky půl metru. Výhodou horizontálních štípaček dříví je zapojení do běžné zásuvky s příkonem 220 V. Pro oddělení delších kusů dřeva se používají vertikální štípačky, které jsou však dražší. Výhodou štípaček na dřevo je robustní stabilní konstrukce, možnost nastavení štípací délky, snadná manipulace a obsluha, spolehlivost a jednoduchá údržba. Investice do štípače dřeva se rychle vrátí, ušetříte za plyn či elektrickou energii a za nákup drahého dříví určeného přímo na zátop.

Tipy na výběr štípačky na dřevo

Benzínový motor umožní vyšší výkon při zpracování větších špalků, je také nezávislý na přístupu k elektrickému proudu. Štípačka na elektrický pohon je tišší, ekologičtější a lehčí motor usnadní manipulaci. Obecně lehčí jsou horizontální štípačky na dřevo. Vertikální štípačka na dřevo bude zase výkonnější a úspěšně si troufne i na špalky o větším průměru. Závěrem tedy můžeme generalizovat: horizontální štípače dřeva uplatníte na chalupě, naopak kde je potřeba zpracování dřeva enormní, tam se hodí více vertikální štípačka dřeva.

Výběr jaká štípačka je pro vás vhodná, můžete též provést zvolením výrobce, který má se štípačkami dlouhou zkušenost, např. štípače Vega nebo štípače Scheppach.

Obr: profesionální vertikální štípač dřeva 18 t Lumag HEZ18

Obr: profesionální vertikální štípač dřeva 18 t Lumag HEZ18

Jaké má štípačka dřeva výhody:

  • stabilní tuhá kovová konstrukce je zárukou „dlouhověké“ služby,
  • díky plynule nastavitelnému výsunu klínu odvede rychlou práci,
  • má snadné ovládání oběma rukama – včetně jejich ochrany,
  • velká pojezdová kola vám ulehčí manipulaci a transport.

 

 

Rychlý kontakt