Sněhové frézy

Cena
Od: Od:
Do: Do:
Zboží označené jako

Sněhové frézy benzínové a elektrické – zahradní technika, na kterou je u nás doprava po celé ČR zdarma. Při dopravě do cca 100 km od Pardubic dále zdarma i sestavení a zprovoznění stroje a zaškolení obsluhy.

Co jsou to sněhové frézy a jaký mají účel?

Každý zná nepříjemné překvapení ze sněhové nadílky. Spěcháte do práce, vypravujete děti či potřebujete jet nakoupit, podíváte se z okna a zjistíte, že venku je sněhové nadělení. Místo snídaně či večerního posezení s rodinou se musíte vrhnout na odklízení příjezdové cesty a okolních prostor kolem domu. Ruční odklízení sněhu hrabadlem je poměrně časově i fyzicky náročné. Díky moderním technologiím existuje snadné řešení v podobě sněhové frézy, která usnadní a zrychlí uklízení sněhu. Uklízení sněhu se stane zábavou pro celou rodinu - sněhové frézy jsou lehce ovladatelné.

Obr: sněhová fréza VeGA L56

Elektrická sněhová fréza VeGA L56

Jak fungují sněhové frézy?

Pracovní část sněhové frézy tvoří odolný ocelový šnek, který sníh postupně odkrojuje, rozmetává a dopravuje do ventilátoru. Ten následně sníh komínkem odhazuje ven. Sněhové frézy jsou většinou vybaveny několika-rychlostním pojezdem včetně zpátečky, který zaručí snadnou manipulaci sněhové frézy i do kopce.

Výběr sněhové frézy

Sněhové frézy vybírejte především podle toho, jak často budete sněhovou frézu používat a jaký sníh budete uklízet. Ne vždy se podaří uklidit jemný prašan, většinou si je nutné poradit s udusaným a někdy i namrzlým sněhem. Pro tyto situace je vhodnější dvojstupňová sněhová fréza, která si poradí s jakýmkoliv povrchem. Pro prašan vám postačí jednostupňová sněhová fréza, která je určena především na pevné povrchy. Sněhové frézy je možné pořídit i univerzální, které si naleznou uplatnění i v létě. Po nasazení speciálního nástavec se sněhové frézy promění na multifunkční kultivátor či zahradní traktor.

Obr: benzínová dvoustupňová fréza VeGA 651 ST

Benzínová dvoustupňová fréza VeGA 651 ST

Sněhové frézy a možné typy

Podobně jako u sekaček existuje několik typů sněhových fréz dle způsobu napájení - benzinové sněhové frézy, elektrické sněhové frézy a akumulátorové sněhové frézy. Pojezd fréz je řešen buď pomocí kol s hlubokozáběrovými pneumatikami, nebo pásovým pohonem. Sněhové frézy mají většinou 7 rychlostí pojezdu, 2 rychlosti zpátečky. Benzinové frézy mohou být vybaveny elektrickým startérem, světlometem, vyhřívanými rukojeťmi a ovládacími pákami pohodlně dostupnými z panelu na madle frézy.

Zvláštním typem fréz jsou motorové kartáče, které využijete nejen k odklízení sněhu, ale i k zametání listí, drobných větviček, posypového písku a dalších nečistot, co potřebujete odklidit z chodníku, terasy nebo cesty.

 

Motorový zametací kartáč LUMAG KM600 v akci 

Jak odklidit sníh?

Sněhová kalamita, respektive její následky, nepostihuje ani tak velká města jako spíše vesnice a podhorské oblasti. Zatímco ve městech funguje pravidelné odklízení sněhu komunálními službami, mino města je to jiné. Při velké sněhové nadílce jsou příjezdové komunikace dlouhou dobu neprůjezdné. Pokud potřebujete odklidit sníh z příjezdové cesty, můžete kromě sněhové frézy použít i tradiční průtah pomocí sněhové radlice. Tato zahradní technika se připojuje za klasický zahradní traktor.

Obr: MTD Sněhová radlice 117 cm MTD a travní zahradní dvounožový traktor DL 92 T MTD

Nejprodávanější kombinace: sněhová radlice 117 cm MTD
 travní zahradní dvounožový traktor DL 92 T MTD

 Pokud potřebujete odházet nebo odklidit sníh z chodníku od domu na komunikaci, o kterou se postaraly obecní služby, často postačí obyčejné hráblo na sníh (odhrnovač).

Rychlý kontakt