Sekačky na trávu

Cena
Od: Od:
Do: Do:
Zboží označené jako

Sekačky na trávu vybírejte podle motoru

Benzínové a elektrické sekačky na trávu, s pojezdem nebo bez pojezdu. Sekačky jsou vybaveny 4-taktními motory na palivo benzin natural. Pojezdové sekačky se dále dělí dle způsobu regulace rychlosti pojezdu - u sekaček vybavených převodovkou / variátorem, je rychlost pojezdu nezávislá na počtu otáček motoru; u sekaček bez převodovky je rychlost pojezdu závislá na otáčkách motoru.

Sekačky na trávu můžeme dělit i podle vyhazování trávy

Dle způsobu vyhazování trávy se sekačky dělí na nejběžnější způsob vyhazování trávy do koše, dále jsou sekačky s bočním a zadním vyhazováním mimo koš. Další funkcí je tzv. " mulčování ", které sečenou trávu nadrobno rozmělní a tyto drobné části jsou vpraveny zpět do trávníku, kde působí jako živina pro trávník. Mulčování nahrazuje sběr a odvážení trávy.

Při výběru sekačky je vhodné zvážit velikost sečené plochy, pravidelnost sekání (např. 1 x týdně, častěji, nebo v delších intervalech), způsob nakládání s posekanou trávou a také kdo bude sekačku obsluhovat.

Sekačka na trávu je až 5 x rychlejší

Pokud jste majitelem většího pozemku, je jasné, že na jeho kultivování budete potřebovat specializovanou zahradní techniku. Kdybyste totiž trávu na větším pozemku sekali křovinořezem, pravděpodobně byste si zničili při takové práci záda. Navíc, práce s klasickou sekačkou a trávu je až 5 x rychlejší. Práci máte brzo hotovou a dřív vás čeká odpočinek. Kterou sekačku ale vybrat?

Elektrická sekačka na trávu je levnější

Pro elektrickou sekačku na trávu mluví důležitý argument: díky svému motoru je levnější než sekačka na benzín. Také je hospodárnější, protože slabší motor není tak žíznivý jako v případě benzínového. Další výhodou elektrické sekačky na trávu je i to, že jen nejen ekologičtější (nezamořujete vzduch spalinami), ale také není tak hlučná. Máte chatu v hustěji obydlené oblasti? Pak i vaši sousedi ocení, že se pravidelná kultivace trávníků nebude rovnat ohlušujícímu rachotu. A poslední plusový bod pro elektrickou sekačku? Je lehčí, takže se s ní snadno vydáte i svah. Tam vám nehrozí vylití oleje a následné zadření benzínového motoru.

Benzínová sekačka na trávu = vyšší výkon

Pokud vás čeká práce na pozemku, který se svými rozměry blíží menšímu fotbalovému hřišti nebo golfovému klubu, je vaše volba jasná. Takovou porci sekání trávníku zvládne jen benzínová sekačka. Benzínový motor totiž znamená větší výkon. Elektrická sekačka zvládne maximálně trávník kolem domu, ale při delší práci byste mohli její motor zavařit. To u sekačky s benzínovým motorem nehrozí. Ten spolehlivě roztáčí nože ve vzrostlejší trávě a nezastaví ho ani zduřelé stonky. Navíc vás nijak neomezí krátká šňůra, ani vám nehrozí úraz při jejím náhodném přeseknutí.

Rychlý kontakt